„Pokaz mody morskiej” – V edycja

„Żagielek” już od wielu lat organizuje konkursy międzyprzedszkolne…Jednym z nich jest „Pokaz mody morskiej”,  który w tym roku po raz pierwszy organizowaliśmy „na żywo”. W konkursowe szranki stanęły: PP nr 4, PP nr 50, PP nr 50 (oddział zamiejscowy), grupa „0” z SP nr 33, i gospodarze – grupa „Wikingów” z „Żagielka”.

Imprezę otworzyła przedszkolnym dzwonem Pani Dyrektor, która przedstawiła komisję konkursową:

Pani Kamila Maślak przewodnicząca jury – z Centrum Kultury Euroregionu CSL – Stara Rzeźnia

Pani Dyrektor PP 27 Gabriela Poleszak

Neptun (GIORDANO CAPPELLI), Salacja (PARIS HERRERA) – wolontariusze z Europejskiego Korpusu Solidarności reprezentujący Włochy i Hiszpanię.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę – były tańce na rozruszanie, „morskie” piosenki, zagadki o morzu. Był nawet prawdziwy „marynarski napój” czyli pyszny sok z cytryną… Wesołą zabawę przerywały występy dzieci z poszczególnych przedszkoli. Żeby było sprawiedliwie i jak najbardziej profesjonalnie, kolejność przedszkoli była losowana przez osoby obecne na sali. A same występy – piękne, kolorowe, prawdziwie „morskie”! Po czerwonym dywanie (a jakże!) defilowały raźnym krokiem syrenki, meduzy, ośmiornice, maszerowali piraci, a rekiny błyskały groźnymi zębami. Tyle było strojów, że nie sposób każdego zapamiętać…

Za zakończenie komisja konkursowa przyznała wszystkim przedszkolakom I miejsce! I tak trzymać! Ahoj!!! Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie! To wielka przyjemność mieć takich Gości!