Dzień Edukacji Narodowej…

„…tych, co szkolą, uczą, tych, co zarządzają, ogród pielęgnują, karmią i sprzątają…”

Czyli wszystkich, którzy pracują w naszym „Żagielku”.

Po raz pierwszy od bardzo długiego czasu spotkaliśmy się wszyscy razem – od małych do dużych, na jednej wspólnej uroczystości. Rozpoczęła ją Pani Dyrektor od tradycyjnego uderzenia w przedszkolny dzwon. Przywitała pracowników „Żagielka” – i obecnych i częściowo nieobecnych (panie kucharki nie mogły odejść od przygotowywania obiadu, ale miały otwarte drzwi kuchni) i tych, którzy choć na chwilę przysiedli na widowni. Dzieci, wystrojone na biało-granatowo, z wielką uwagą przyglądały się sobie nawzajem oraz występom starszych i młodszych kolegów. Jak pięknie zaśpiewały „maluszki”! Z jaką swobodą i gracją! A „Rybacy” – to dopiero! I śpiewali i tańczyli – zuchy! „Żeglarze” zaśpiewali piosenkę – aż trzy zwrotki, a „Wikingowie” prócz śpiewania – grali na instrumentach. „Piraci” z powagą wyrecytowali długi wiersz o pracownikach przedszkola… Były też wspólne, wesołe tańce oraz samodzielnie wykonane prezenty dla całej załogi. Wzruszona Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za wspaniałe niespodzianki i zaprosiła na pyszne pączusie (pachniały w całym przedszkolu)! Wszyscy pracownicy otrzymali podziękowania i wielki „marynarski” tort od naszej niezawodnej Rady Rodziców! Serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy Rodzicom za ciepłe słowa, za życzenia, za wspólnie z dziećmi wykonane laurki. Dziękujemy za te cudne, galowe stroje.

„Żagielkowa” Rado Rodziców – dziękujemy za słodycze dla dzieci i za największy tort świata dla dorosłych!