Wikingowie” czytają razem z Małym Misiem

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”- Wisława Szymborska

W ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” w naszym przedszkolu gościliśmy Panią Agatę  – konsultantkę z wydawnictwa Mac. Mieliśmy okazję usłyszeć opowiadanie pt. „Pola na plaży”  autorstwa G. Rzepeckiej-Weiss. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób przygotować się do nadchodzących wakacji.

Z tej okazji poznaliśmy osiem zasad udanego wypoczynku tj.

1. Załóż czapkę, stosuj krem, by przed słońcem chronić się!
  2. Hej, pływaku zwłaszcza młody, nigdy nie wchodź sam do wody!
  3. Ograniczaj wodne psoty, jeśli nie ma ktoś ochoty!
  4. Nie syp piskiem w innych ludzi, to ich gniew z pewnością wzbudzi!
  5. Inni będą mieli żal, gdy zagłuszysz im szum fal!
  6. Jeśli chcesz na plaży być, musisz bardzo dużo pić!
  7. Powiewa flaga czerwona – kąpiel w morzu zabroniona!
  8. I dorośli, i wy dzieci zabierajcie swoje śmieci!.

W ramach realizacji projektu serdecznie zapraszamy Rodziców do czytania dzieciom bajek w przedszkolu, mile widziani są również dziadkowie. Podjęte działania rozbudzą wśród dzieci zainteresowanie książką. Dla rodzin będzie to okazja do wspólnej zabawy i twórczego spędzania czasu ze swoim dzieckiem, wnukiem.