Dzień Pizzy/Dzień Bezpiecznego Internetu

W piątek świętowaliśmy podwójnie.

Wszyscy wiemy, że dzieci w wieku przedszkolnym nie korzystają lub nie powinny samodzielnie, bez towarzyszenia osoby dorosłej, korzystać z Internetu. Warto jednak rozmawiać o bezpieczeństwie w sieci od najmłodszych lat. Dzieci obserwują nas – dorosłych i przejmują nasze nawyki i przyzwyczajenia. Dlatego możemy mówić o biernym ich uczestniczeniu w cyfrowym świecie w zasadzie najmłodszych lat.

Na początek odbyła się rozmowa na temat tego co to jest Internet i do czego służy. Staś powiedział, że Internet to sieć i mama wykorzystuje go do pracy, Ada że jest on w telewizorze i w telefonie do oglądania bajek:)

W tym dniu nie mogliśmy zapomnieć o kolejnym ważnym święcie- Międzynarodowym Dniu Pizzy.

Każdy z nas zamienił się w kucharza i skomponował własną pizzę- niestety tylko z papieru, ale zabawa się udała:)

Nazywaliśmy ulubione składniki, przeliczaliśmy je i segregowaliśmy.

Doskonała nauka przez zabawę, zresztą – zobaczcie sami:)[modula id=”182109″]