Pierwsze szlify „Piratów” na uniwersytecie…

Nasze przedszkole zostało zaproszone na Międzynarodową Konferencję DITE (Diverse Internationalisation of Teacher Education)… … która odbyło się w Auli Centrum Dydaktyczno-Badawczego na Uniwersytecie Szczecińskim. Tematem konferencji była szeroko rozumiana wielokulturowość, w tym wolontariat europejski. Nasze działania na konferencji składały się z 3 modułów: występ muzyczny „Piratów” – przyszłych studentów, który wzbudził wielki aplauz zgromadzonych uczestników Konferencji. „Piraci” zatańczyli mix międzynarodowych tańców i pokazali francuski pląs z wolontariuszami. Następny moduł – to krótki film pt. „Kronika Międzynarodowych Przyjaciół” – o tym, jak działają wolontariusze w „Żagielku”. 3 moduł – to krótka prelekcja o naszym przedszkolnym wolontariacie… Fajnie się pochwalić takimi działaniami!