Mini karta rowerowa

Dzisiejszego dnia wzięliśmy udział  w egzaminie na mini kartę rowerową.

Na początku egzaminu głos zabrała Pani policjantka z drogówki, przypominając dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się jednośladem. Jak przystało na pierwszy, poważny egzamin w życiu przedszkolaka, składał się on z trzech części. Najpierw musieliśmy odpowiedzieć na pytania związane z ruchem drogowym, oczywiście wszyscy zaliczyliśmy tę część egzaminu śpiewająco. Następnie w kaskach ochronnych ruszyliśmy na swoich rowerach na tor przeszkód. Mimo lekkiego zdenerwowania i z tą częścią sprawdzianu nie mieliśmy problemów. Potem udaliśmy się na pogadankę i zajęcia praktyczne związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Wszyscy zakończyli egzamin z wynikiem bardzo dobrym. Na koniec otrzymaliśmy mini kartę rowerową i drobny upominek. Pani Dyrektor pogratulowała nam odniesionego sukcesu, wręczając dyplom dla całej grupy. Zajęcia nam się bardzo podobały, dziękujemy cioci Natalce za super zabawę!