Migamy zwierzęta…

IV moduł projektu „Migowy dla dzieci” już za nami…  Tym razem rozmawialiśmy o zwierzętach. Ale po kolei… Najpierw dokładnie obejrzeliśmy zdjęcia niektórych zwierząt. Potem razem migaliśmy ich nazwy. Nie było to łatwe – zamigać psa albo kota potrafimy od dawna, ale taki na przykład żółw… Namęczyły się małe rączki, oj, namęczyły… Albo motylek… Sztuka nad sztuki! Bawiliśmy się w zagadki – dzieci pokazywały obrazek, a my migaliśmy znak. Potem usiedliśmy tak, by wszystko widzieć – i rysowaliśmy rybkę! Bo to dla nas do narysowania obrazek najłatwiejszy. I do zamigania też! Każdy rysował swoją rybkę starannie, powoli, po jednym elemencie. Rybki miały oczka, ogonki i wszystko, co im potrzeba. Potem rybki zostały wycięte i mieliśmy zrobić im morze – ale w końcu jednogłośnie postanowiliśmy, że zabieramy je do domu…Takie to były rozmigane, przecudne rybki w grupie naszych 3-latków. Ahoj!

Organizator: Jowita Łechtańska Interdyscyplinarny Projekt Edukacyjny – Migowy dla dzieci , MiguMig – zabawy z językiem migowym, ekspert – Agata Jakuszko Jak sprytnie rysować? https://www.facebook.com/jaksprytnierysowac/ @agatajakuszko