Dzień Pluszowego Misia cz.1

Dziś na zajęciach wszyscy bawiliśmy się „w dom”!!!  Nasze „dzieci”  (czyli misie) mieszkały w swoich domkach i codziennie po śniadanku … wychodziły do przedszkola! Naprawdę! „Marynarze” przygotowywali misiom posiłki (rozkładali serwetki”, talerzyki wg wzoru – to trudne), a potem przeliczali chrupki dla „dziecka” – można było wziąć tylko dwie… Doskonale potrafimy sprawdzić, ile chrupek ma każde z nas i czy wszyscy mają tyle samo (to podstawa w obliczeniach)… Następnie przystąpiliśmy do karmienia podopiecznych – w rezultacie chrupki zjedliśmy sami… Potem misie wyściskaliśmy, daliśmy buziaczki i zostawiliśmy w „misiowym przedszkolu”. Sami zaś – wyruszyliśmy „do pracy”.  W tej pracy ćwiczyliśmy buzię i język dmuchając w serwetki, sprawdzaliśmy, które serwetki szybciej opadają na podłogę – złożone czy wyprostowane. Oczywiście zgniataliśmy i prostowaliśmy serwetki sami – to świetne ćwiczenie dla naszych palców! Po odebraniu „dzieci” z przedszkola była wielka radość i misiów i dzieci!

Dziękujemy Rodzicom za dostarczenie misiów!