Jajko czy kura?

Co było pierwsze- jajko, czy kura? Na to pytanie „Żegarze” próbowali uzyskać odpowiedź, która, jak okazało się, wcale nie była prosta… Następnie zastanawialiśmy, co to jest jajko, skąd się bierze oraz po co jest ono potrzebne i co można zrobić z jajka. Odpowiedzi i pomysłów było bardzo wiele. Wszystkie bardzo trafne, bowiem „Żeglarze” to bardzo mądre dzieci. Po tej burzy mózgów przystąpiliśmy do części eksperymentalnej. Dzieci sprawdzały; które jajko jest surowe, a które ugotowane. Liczył się tutaj ruch obrotowy jajka. Obierały, przekrawały na pół i oceniały, które jest ugotowane na twardo, a które na miękko. Było ważenie jajka, sprawdzanie grubości skorupki poprzez; gniecenie, zrzucenie do miski oraz na watę. Był także eksperyment z zanurzeniem jajka w samej wodzie, wodzie z solą, oraz wodzie z octem, obserwacja i wnioski. Ależ to była ciekawa zabawa połączona z nauką. Takie zajęcia bardzo lubimy.