Walentynki u „Żeglarzy”

To już było, ale…

Jeszcze wspominamy.

Mam serduszko, wielkie serce, spójrz, jakie czerwone. Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę. Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, Tobie podaruję”. Taką zabawą rozpoczęliśmy nasz czerwony dzień w przedszkolu. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami. Dzieci doskonale wiedzą, co to są walentynki? Dlatego najpierw rozmawialiśmy o nich. Skąd się wziął ten dzień i w jaki sposób przywędrował do nas? Tutaj była burza mózgów i swobodne wypowiedzi. Następnie starsze dzieci próbowały odczytać globalnie, ukryte wyrazy na walentynkowych serduszkach. Młodsze natomiast odgadywały tytuły bajek. To jednak nie wszystko. Na dużym arkuszu papieru, zostały rozłożone duże figury. Dzieci bez problemu odgadły ich kształt. Tak. To trójkąty. Z nich właśnie za pomocą „Serca –kodu”, układały duże serce. Kolejnym etapem było przyklejanie poszczególnych elementów na arkusz papieru. Tutaj precyzja, dobry wzrok i skupienie było bardzo ważne. Na koniec wszyscy ozdabiali serce kawałkami bibuły. Tutaj, aby osiągnąć stopień „Mistrza nożyczek” kawałki bibuły każdy musiał przygotować sobie sam. Dzieci pracowały z zaangażowaniem czego dowodem jest piękne serce wiszące na tablicy.