Żegnajcie, „starszaki”!

W czwartek wszystkie dzieci obecne w przedszkolu pożegnały kolegów odchodzących do szkoły…Inne to było pożegnanie, takie nietypowe… Bo odbyło się obok naszego statku, w ogrodzie. Spotkaliśmy się, by podziękować sobie wzajemnie, by zatańczyć i zaśpiewać. Oczywiście, że spotkanie rozpoczęło się wybiciem „szklanek” przez nasz przedszkolny dzwon, który towarzyszy ważnym wydarzeniom. Przy dźwiękach wspaniałego marsza, na wyznaczone wcześniej miejsca (zgodnie z procedurami) wmaszerowały wszystkie „prawie pierwszaki”. Pani Dyrektor już czekała i, wraz z naszym przedszkolnym Misiem, przywitała przejęte dzieci. „Starszaki” postanowiły, że pożegnają nas piosenką „Gdzie ta keja”. To piosenka – symbol, piosenka, którą śpiewa każdy starszy rocznik „Żagielkowych” dzieci, to klasyka w dobrym stylu. Symbolicznie przekazali ją nam – młodszym. I my będziemy już niedługo ją śpiewać.

Następnie kolejna grupa dzieci zatańczyła z kolorowymi szarfami. Widowisko było piękne, bardzo wzruszające…I jeszcze – na koniec „Bursztynek” – taki o przyjaźni, spotkaniu i tęsknocie.  Do tego życzenia od nas wszystkich, a na deser – pyszne truskawki (z bitą śmietaną!!!)!

Kochani absolwenci „Żagielka” – życzymy Wam wspaniałej szkolnej przygody, nowych przyjaźni i ciepłych wspomnień o swoim przedszkolu…

[ngg src=”galleries” ids=”2654″ display=”basic_thumbnail”]