Komunikat Dyrektora „Żagielka”!

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

Z ogromną radością powitamy nasze dzieci w progach przedszkola w dniu 1 września 2020 r. Bardzo nam brakowało bezpośredniego kontaktu z naszymi przedszkolakami oraz z Państwem!

Sytuacja epidemiczna w naszym kraju sprawia, że wszyscy jesteśmy obowiązani przestrzegać zasad higieny i procedur ograniczających ryzyko zarażenia się koronawirusem.

Ogólne środki higieny i bezpieczeństwa w naszym przedszkolu (szczegółowe wytyczne zawarte są w Procedurach Bezpieczeństwa):

• uaktualnienie (w jak najkrótszym czasie) Państwa numerów telefonów numeru osoby zdeklarowanych do szybkiego odbioru dziecka z przedszkola w razie potrzeby
  • rodzice i osoby towarzyszące nie wchodzą do budynku przedszkola bez ważnego powodu
  • jeśli na teren placówki wchodzi rodzic z dzieckiem (np. z powodu płaczu dziecka), musi mieć osłonę na nos i usta, dezynfekuje lub myje ręce przy wejściu i zakłada ochraniacze na buty
  • jeśli dziecko zdradza objawy choroby (gorączka, kaszel, nudności i inne) prosimy, aby dla ogólnego bezpieczeństwa wszystkich, zostawić dziecko w domu

System organizacji pracy przedszkola (szczegółowe wytyczne zawarte są w Procedurach Bezpieczeństwa):

• od ogrodzenia do drzwi przedszkola osoba dorosła obowiązkowo używa maseczki
  • rodzice z dziećmi wchodzą  na teren przedszkola bramą, a wychodzą furtką
  • dzieci nie przynoszą z domu i nie wynoszą z przedszkola żadnych przedmiotów

W trosce o nasze dzieci i pracowników, na podstawie wytycznych MEN, GIS i MZ, jako Dyrektor Przedszkola odpowiedzialna za bezpieczeństwo naszych podopiecznych, wdrożyłam wiele szczegółowych procedur  postępowania i zachowania w sytuacjach przedszkolnych. Wszystkie zostały umieszczone w zakładce „Ogłoszenia” i bardzo proszę o dokładne zapoznanie się z nimi i ścisłe przestrzeganie.

Podstawowym warunkiem skuteczności ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa jest rygorystyczne przestrzeganie zasad higieny osobistej. Konieczne jest również bieżące śledzenie komunikatów GIS, MZ, MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji przesyłanych przez Dyrektora Przedszkola i nauczycieli. Wszelkie informacje o zagrożeniu koronawirusem oraz o sposobach zapobiegania można znaleźć na stronie:  https://gis.gov.pl/Aktualności.

Bardzo prosimy, byście Państwo, o ile to możliwe, skrócili czas pobytu dziecka w przedszkolu do godzin otwarcia grupy. Godziny otwarcia poszczególnych grup zostaną Wam podane na zebraniach grupowych.

z poważaniem – Dyrektor Przedszkola Nr 27 „Żagielek” Gabriela Poleszak